Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi?

Ile trzeba mieć lat by móc wykonać tatuaż?

Warto pamiętać, że żaden szanujący się tatuażysta nie wykona tatuażu osobie niepełnoletniej czyli poniżej osiemnastego roku życia.
W szczególnych sytuacjach, wyjątek od tej zasady stanowić może zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Ile kosztuje tatuaż?

Cena tatuażu to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od wielu czynników, w tym najistotniejsze z nich to: rozmiar, miejsce, kolorystyka, ilość szczegółów. Nie mniej istotną rolę odgrywa jednak sam wybór salonu – zdecydowanie więcej zapłacimy w dużym mieście u profesjonalisty z wieloletnim wykształceniem. Warto przygotować się jednak na duży wydatek, oszczędzanie na tatuażu z pewnością odbije się na jego jakości. Kiedy już będziemy pewni swojego wyboru, warto udać się na konsultację i wycenę. Bez tego, szacowanie ceny tatuażu nieznacznie różni się od wróżenia z fusów.

Ile trwa proces gojenia?  Z czym się wiąże?

Zazwyczaj mówi się w przybliżeniu o okresie czterech tygodni. Poza stosowaniem się do zaleceń pielęgnacyjnych, wskazane jest również unikanie sauny, solarium, kąpieli w basenie czy jeziorze, oraz do dwóch tygodni po wykonaniu tatuażu – powstrzymywanie się od aktywności fizycznej.

Czy tatuowanie jest bezpieczne?

O ile nie decydujemy się na tatuaż pomimo występujących przeciwwskazań, wybieramy artystów sprawdzonych i stosujących w swojej pracy wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa, oraz stosujemy się do zaleceń profesjonalistów, nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo.

Jakie są przeciwwskazanie do tatuażu?

Specjaliści, zajmujący się opieką zdrowotną, nie zalecają wykonywania tatuażu osobom cierpiącym na: nowotwory, guzy o nieznanej etiologii, HCV, HBV, HIV, epilepsję, chorobę Leśniewskiego i Crohna, obecność keloidów, stwardnienie rozsiane, zaburzenia psychiczne, ciężkie choroby somatyczne, immunosopresję, choroby naczyń obwodowych, choroby serca i układu krążenia, małopłytkowość, niedokrwistość oraz choroby związane ze znacznym spadkiem krzepnięcia krwi. Co więcej tatuowanie odradza się także: osobom będącym w stanie pooperacyjnym, osobom zmagającym się z problemami skórnymi, osobom w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz karmiącym piersią.
Wbrew powszechnie powielanemu mitowi – cukrzyca, o ile poziom cukru jest ustabilizowany, nie jest przeciwwskazaniem do tatuażu.